Top 8 Nhà hàng phục vụ hải sản tươi sống ngon nhất ở TP. HCM

Pjatat me ushqim deti kanë gjithmonë një magjepsje për darkuesit falë përbërësve të freskët dhe metodave të pasura të përpunimit. Për të plotësuar nevojat e darkuesve, shumë restorante kanë lindur me shumë ushqime deti të shijshme dhe të freskëta, përveç kësaj, veçantia e pjatave është gjithashtu një veçori që tërheq mysafirët. Këtu, ne do të dëshironim të prezantojmë një listë të restoranteve më të mira të përpunimit të ushqimeve të detit në Ho Chi Minh City. Ho Chi Minh.

Emri thotë të gjitha, duke ardhur në Dat Mui Crab Hotpot, darkuesit do të kenë mundësinë të shijojnë hotpotin e gaforreve të bërë nga gaforre të shijshme të freskëta, të cilat sipas pronarit, gaforret këtu janë krejtësisht si gaforret natyrale. jetojnë në tokën e Kepit Ca Mau. Nga ai burim përbërësish të freskët, restoranti ka përpunuar një tenxhere të nxehtë me gaforre me një shije të shijshme yndyrore deri në “njerëz magjepsës” të kësaj pjate. Përveç kësaj, restoranti ka edhe pjata të shijshme që ia vlen të shijohen si: gaforre e pjekur në kripë, goca deti të pjekura në skarë me djathë, molusqe tajlandeze me avull etj.

Restoranti ka shumë pjata të tjera familjare për të zgjedhur dhe gjithashtu ka një banak të këndshëm ëmbëlsirash dhe perimesh falas. Restoranti përgatit pjata të shijshme, tërheqëse, ngjyrat janë jashtëzakonisht tërheqëse. Dat Mui Crab Hot Pot, përveç gaforreve të specializuara, shërben edhe shumë ushqime të tjera deti jashtëzakonisht të freskëta. Zona e parkimit të motoçikletave është mjaft e gjerë dhe e rehatshme, veçanërisht pa kosto. Një sekret që restoranti Mui Mui Crab Hot Pot është gjithmonë i mbushur me njerëz është shumëllojshmëria e salcave të zhytjes. Çdo lloj salce zhytjeje ka shijen e vet, e cila është shumë e përshtatshme kur zhyteni ushqimet e detit. Dhe në varësi të shijes së çdo personi, ju mund të zgjidhni salcën më të përshtatshme.

Për më shumë detaje ju lutemi kontaktoni:

Adresë:

 • 769 Quang Trung, Go Vap District, City. Qyteti Ho Chi Minh
 • 661 Tran Hung Dao, District 5, City. Qyteti Ho Chi Minh

Telefoni: 028 7779 9989

Email: [email protected]

Faqja e fansave: www.facebook.com/laucuadatmui/

Orari i hapjes: 10:00 – 23:00

8 restorantet më të mira që shërbejnë ushqimet më të mira të detit të freskëta në qytet. hcm

Mui Mui Gaforrja Hot Pot

8 restorantet më të mira që shërbejnë ushqimet më të mira të detit të freskëta në qytet. hcm

Mui Mui Gaforrja Hot Pot

Ushqimi i detit Hong Hai është i njohur për pjatat e tij tërheqëse, si dhe për cilësinë e shërbimit. Për të sjellë përvojën më të mirë për darkuesit, hapësira e restorantit është shumë e investuar. Përveç hapësirës së ajrosur dhe të freskët me një plan urbanistik që është shumë i përshtatshëm për takime romantike, hapësira e brendshme komode dhe luksoze është zgjedhja numër një për festa dhe takime, përballuni ose festoni një ditëlindje. Ushqimi i detit në Hong Hai është i freskët dhe i shijshëm, i gatuar nga shefi i kuzhinës dhe është i përshtatshëm për shumicën e darkuesve.

Shefat e kuzhinës së restorantit Hong Hai vendosin gjithmonë në krye kriteret e cilësisë dhe duan t’u sjellin klientëve pjatat më tërheqëse dhe të shijshme. Përsa i përket ushqimeve të detit, karkalecat janë një nga përbërësit kryesorë që restoranti zgjedh për t’u shërbyer darkuesve. Karavidhe jeshile i freskët, mish i fortë, ndani pjesën e pasme dhe më pas nxirreni mishin nga lëvozhga e karkalecave, vendosni një skarë me qymyr. Ndërsa piqeni në skarë, përhapni salcën e gjalpit të hudhrës në mënyrë të barabartë mbi mish. Gjalpë dhe hudhra të djegura të përziera me ujë të freskët nga mishi aromatik i karkalecave. Sekreti këtu është të piqni në skarë në mënyrë që mishi i karkalecave të piqet për të ruajtur ende ëmbëlsinë kur hahet.

Tham Khảo Thêm:  Top 15 Nhà hàng Quận 2 khiến thực khách ‘điêu đứng’

Për më shumë detaje ju lutemi kontaktoni:
Adresa: Pasteur 236, Rrethi 3, Qyteti. Qyteti Ho Chi Minh

Telefoni: 028 3820 4136

Email: [email protected]

Faqja e internetit:

Faqja e fansave: www.facebook.com/Hong-Hai-Seafood-Restaurant-178356568890780

Orari i hapjes: 09:00 – 23:00

8 restorantet më të mira që shërbejnë ushqimet më të mira të detit të freskëta në qytet. hcm

Restorant ushqim deti Hong Hai

8 restorantet më të mira që shërbejnë ushqimet më të mira të detit të freskëta në qytet. hcm

Restorant ushqim deti në Hong Hai

I vendosur në cep të rrugës së zgjeruar Cao Thang – Le Hong Phong, Restoranti Phi Pho Bien është si një cep i vogël i detit me hapësirë ​​të hapur dhe ushqim deti të freskët. Pas 15 vitesh ndjekjeje të vazhdueshme të përpunimit të ushqimeve të detit të klasit të lartë, Phi Pho Bien konsiderohet tani një nga markat e shijshme dhe prestigjioze të ushqimeve të detit në Saigon. Restoranti është i specializuar në servirjen e specialiteteve të Nha Trang, Phan Thiet, Con Dao dhe Phu Quoc.

Duke iu referuar Phi Pho Bien, njerëzit do të mendojnë menjëherë për shumë pjata unike nga kërmijtë si kërmijtë heliotropë, kërmijtë e gjoksit të saj, kërmijtë mbretëreshë, kërmijtë koklear gjigantë, kërmijtë e kërmijve, etj., dhe veçanërisht kërmijtë e kuqe të pjekur në skarë. Përveç mishit të freskët, të përtypur dhe krokant të kërmillit, salca japoneze e përgatitur nga restoranti me një shije harmonike të ëmbël dhe të kripur të ngjeshur në trupin e kërmillit është një faktor që e bën çdo darkues të dëshirojë të porosisë më shumë. Por kjo nuk është e gjitha, kur të mbaroni së ngrëni mishin e kërmillit, kapeni lehtë lëvozhgën dhe hiqni mëlçinë brenda. Yndyra e butë dhe e shijshme e mëlçisë së kërmillit të kuq e bën gjellën më të rrumbullakët dhe më të shijshme.

Për më shumë detaje ju lutemi kontaktoni:
Adresa: 16A Le Hong Phong, District 10, City. Qyteti Ho Chi Minh
Telefoni: 0838 620 081
Email: [email protected]
Uebfaqja: https://phiphobien.com/
Faqja e fansave: www.facebook.com/phiphobien/
Orari i hapjes: 09:00 – 22:30

8 restorantet më të mira që shërbejnë ushqimet më të mira të detit të freskëta në qytet. hcm

Plazhi Phi Phi

8 restorantet më të mira që shërbejnë ushqimet më të mira të detit të freskëta në qytet. hcm

Plazhi Phi Phi

E themeluar në vitin 2012, Ut Ca Mau është e specializuar në servirjen e specialiteteve nga Gaforrja Ca Mau dhe ushqime të tjera deti me shijen e vet të pagabueshme. Për më tepër, dyqani është gjithashtu krenar që është “hambari qendror” me një liqen me më shumë se 50 lloje ushqimesh deti të shitura me “çmime periferike”, duke plotësuar nevojat e ndryshme të adhuruesve të ushqimeve të detit.

Nga gaforrja e famshme e detit në Ca Mau si: gaforrja e mishit, gaforrja me tulla, gaforrja me gaforre katrore, gaforrja me dy baba në restorantin Ut Ca Mau Nguyen Thi Minh Khai ka përpunuar në shumë pjata të ndryshme me gaforre që sjellin shumë shije të shijshme dhe magjepsëse. ose për darka. Duke ardhur këtu, do të zhyteni në hapësirën e kuzhinës me aromën e athët tërheqëse të gaforres djegëse, shijen yndyrore të mishit të gaforres me salcë veze të kripur ose pjatën e gaforres me spec djegës të përshtatshme për ditët me diell.rezistenca ndaj erës. Dhe ka shumë pjata të tjera që mund t’i shijoni si: vermiçeli aromatike me gaforre, sallatë e çuditshme me gaforre ose gaforre e kripur magjepsëse nga Hong Kongu. Përveç ushqimeve të detit, pula bambu është gjithashtu një specialitet i restorantit. Pula bambu nga kopshti Long An rritet me kujdes nga fermerët, kështu që mishi është i butë dhe i ëmbël. Ejani dhe vizitoni Ut Ca Mau së shpejti, miq.

Për më shumë detaje ju lutemi kontaktoni:
Adresë:

 • 512 – 514 Nguyen Thi Minh Khai, District 3, City. Qyteti Ho Chi Minh
 • 215 Dien Bien Phu, District 3, City. Qyteti Ho Chi Minh
Tham Khảo Thêm:  Chia sẻ top 10 nhà hàng hải sản Quy Nhơn ngon có tiếng

Telefoni: 0903 165 977
Email: [email protected]
Faqja e fansave: www.facebook.com/utcamauvn/

8 restorantet më të mira që shërbejnë ushqimet më të mira të detit të freskëta në qytet. hcm

Restorant Ut Ca Mau

8 restorantet më të mira që shërbejnë ushqimet më të mira të detit të freskëta në qytet. hcm

Restorant Ut Ca Mau

Restoranti NS Ben Thuyen përmbledh 3 pika: Pjata të krijuara në mënyrë të shijshme – Përvoja unike kulinare – Shërbim i përzemërt për klientët. NS Ben Thuyen ka qenë i dashur nga shumë darkues për shumë vite në Saigon, sepse ky është një restorant i tillë. Restoranti NS Ben Thuyen është ende vendi i shumë brezave të darkës pas shumë vitesh. Me përvojën tonë të gjerë në industrinë e restoranteve dhe një pasion të veçantë për ushqimin, ne duam t’u ofrojmë klientëve tanë më të mirën në artin e mikpritjes.

Ushqimet e detit në Restorant NS Ben Thuyen janë zgjedhur me kujdes, nga përbërësit më të freskët për të siguruar kënaqësinë më të madhe për klientët. Jo vetëm që kënaq klientët për sa i përket shijes, por restoranti NS Ben Thuyen ofron edhe pjata të veçanta dhe të dekoruara bukur. Ushqim i shijshëm, hapësirë ​​luksoze, prodhime deti të freskëta dhe përpunim tërheqës, kaq i mrekullueshëm.

Për më shumë detaje ju lutemi kontaktoni:
Adresa: 11 Nguyen Van Troi, Phu Nhuan District, City. Qyteti Ho Chi Minh
Telefoni: 0838 443 861
Email: [email protected]
Uebfaqja: https://nsbenthuyen.com/
Faqja e fansave: www.facebook.com/nsbenthuyen/
Orari i hapjes: 10:00 – 23:00

8 restorantet më të mira që shërbejnë ushqimet më të mira të detit të freskëta në qytet. hcm

NS Marina

8 restorantet më të mira që shërbejnë ushqimet më të mira të detit të freskëta në qytet. hcm

NS Marina

Reef Seafood ka lindur nga entuziazmi i investitorit i cili gjithmonë ka për zemër të sjellë një adresë të besueshme për të ofruar pjata cilësore – të sigurta me kriterin “Cilësia e duhur, sasia e mjaftueshme” të shoqëruara me shërbime.më të mirat. Besimi dhe kënaqësia e klientëve është motoja e funksionimit dhe zhvillimit të qëndrueshëm të Reef Seafood Restaurant. Karakteristika më unike këtu është se ju mund të shijoni duke shikuar ushqim deti të çuditshëm duke notuar në rezervuarin e madh të peshkut që ndodhet në qendër të restorantit. Hapësira këtu është e ndarë në shumë zona si: pishinë, të brendshme, të jashtme … e projektuar në një arkitekturë të ajrosur, jeshile, moderne me më shumë se 20 dhoma VIP luksoze dhe të ngrohta që janë shumë të përshtatshme për mysafirët.të gjitha nevojat tuaja.

Reef do të jetë një zgjedhje e arsyeshme për ata që duan të hanë ushqim deti. Përveç kësaj, restoranti ka shumë objekte që mund të zgjidhen për t’iu përshtatur vendndodhjes tuaj. Me më shumë se 50 lloje ushqimesh deti të importuara ose të kapura në det nga veriu në jug, ishujt Phu Quy dhe Truong Sa, nga deti i cekët në detin e thellë, kur kthehen në gumë, ato janë në gjendjen më të mirë. , madhësia e duhur e mallra, duke siguruar origjinë natyrore sipas standardeve strikte të importit të vendosura nga investitori.

 • 42 Tran Dinh Xu, District 1, City. Qyteti Ho Chi Minh
 • 195 Nam Ky Khoi Nghia, District 3, City. Qyteti Ho Chi Minh
 • 163A Tran Nao, District 2, City. Qyteti Ho Chi Minh
Tham Khảo Thêm:  Nhà hàng Little Italy – nhà hàng Ý đầu tiên tại Huế

Telefoni: 0827 946 222

Email: [email protected]

Faqja e internetit:

Fanpage: www.facebook.com/HaiSanRanBien/

8 restorantet më të mira që shërbejnë ushqimet më të mira të detit të freskëta në qytet. hcm

Gumë deti

8 restorantet më të mira që shërbejnë ushqimet më të mira të detit të freskëta në qytet. hcm

Gumë deti

Restorant Sepia – Parajsa e ushqimeve të detit në zemër të Saigon. Restoranti ofron të gjitha llojet e ushqimeve të freskëta të detit si: goca deti, kërmijtë heliotropë, karavidhe të Alaskës, kërmijtë mbretëreshë, tutu, karkaleca gjigante të ujërave të ëmbla, karkaleca mantis… dhe të rritura në liqen me një proces të veçantë dhe të mbajtur të freskët, të shijshëm deri në gatim.

Një përvojë interesante kur vijnë në restorant është se konsumatorët mund të zgjedhin dhe kapin manualisht ushqimet e freskëta të detit që dëshirojnë dhe më pas t’i vendosin në kuzhinë për përpunim. Çdo shef i restorantit Sepia di gjithmonë mënyrën e duhur të gatimit për të shpëtuar ëmbëlsinë e plotë të detit me vlera ushqyese. Restoranti Sepia është tërheqës nga përbërësit e freskët, tek mënyra e përpunimit, tek prezantimi i bukur që jo vetëm tregon bukurinë e “frutave të detit”, por edhe i bën darkuesit kureshtarë për të eksploruar, shijuar menjëherë.

Për më shumë detaje ju lutemi kontaktoni:
Adresa: Nr. 01 Confucius, City. Thu Duc, qytet. Qyteti Ho Chi Minh
Telefoni: 0981 100 300
Email: [email protected]
Uebfaqja: http://sepia.vn/
Fanpage: www.facebook.com/nhahangsepia/
Orari i hapjes: 10:00 – 23:30

8 restorantet më të mira që shërbejnë ushqimet më të mira të detit të freskëta në qytet. hcm

Restorant Sepia

8 restorantet më të mira që shërbejnë ushqimet më të mira të detit të freskëta në qytet. hcm

Restorant Sepia

Restoranti Ngoc Suong Saigon është një restorant ushqimesh deti me shërbim të mirë, hapësirë ​​si në një varkë me avull të vjetër, por të kujdesur mirë, ushqim të shijshëm dhe vegla të pastra. Hapësira e njohur, restoranti luksoz funksionon prej kohësh, me gatime të shumta të famshme që përbëjnë emrin e restorantit si: sallatë peshku me kajsi, rolls me fruta deti, tenxhere me peshk… staf miqësor dhe argëtohuni. Dizajni i restorantit është paksa i modës së vjetër, formal, por gjithsesi ka veçoritë e veta që i bëjnë darkuesit shumë të impresionuar. Ushqimi është i menduar nga dekorimi tek cilësia.

Pjatat që duhen ngrënë këtu mund të përmenden si sallata e peshkut Ngoc Suong, roll-a me fruta deti, molusqet e ziera me qumësht Thai, midhjet franceze të avulluara, brinjët e pjekura në skarë me mjaltë të skuqur, vermiçeli i gaforreve të skuqura. Pjatat e detit të porositura sipas peshës janë gjithashtu shumë të mira për para. Me luksin e hapësirës si dhe cilësinë e kuzhinës, Restoranti Ngoc Suong Saigon është një vend ideal për shoqërinë tuaj kur pret mysafirë të rëndësishëm.

Për më shumë detaje ju lutemi kontaktoni:
Adresa: 106 Suong Nguyet Anh, District 1, City. Qyteti Ho Chi Minh
Telefoni: 028 3925 6939
Email: [email protected]
Uebfaqja: http://www.ngocsuong.co/
Faqja e fansave: www.facebook.com/ngocsuongsaigon/
Orari i hapjes: 10:00 – 22:00

8 restorantet më të mira që shërbejnë ushqimet më të mira të detit të freskëta në qytet. hcm

Ngoc Suong Saigon

8 restorantet më të mira që shërbejnë ushqimet më të mira të detit të freskëta në qytet. hcm

Ngoc Suong Saigon

Ju kemi prezantuar restorantet që shërbejnë ushqime të freskëta deti në qytetin Ho Chi Minh. Ejani dhe përjetoni! Ju uroj ushqime të shijshme dhe argëtim me të dashurit tuaj.

Postuar nga: Loc Vuong Nguyen

Fjalët kyçe: 8 restorantet më të mira që shërbejnë ushqimet më të mira të detit të freskëta në qytetin Ho Chi Minh. Qyteti Ho Chi Minh

Cảm ơn bạn đã đọc bài viết Top 8 Nhà hàng phục vụ hải sản tươi sống ngon nhất ở TP. HCM . Đừng quên truy cập Cakhia TV kênh trực tiếp bóng đá số 1 Việt Nam hiện nay để có những phút giây thư giãn cùng trái bóng tròn !

Related Posts

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *

© 2023 Cakhia TV - WordPress Theme by WPEnjoy